Aseptizörler

Genel olarak 2 tip Aseptizör imalatımız bulunmaktadır.  Panjurlu tip mahal içinde konumlandırılan modeller ve Kanallı tip mahal dışında çalışan modeller.

ürün kataloğu için tıklayınız .

Kompakt Tip Aseptizör 

Bazı mimari koşullar hava kanalları inşa ederek iklimlendirme yapmak için müsait olmayabilir veya uygulama yapılacak mekan ulaşılması zor, bağımsız çözüm gerektiren bir mahal olabilir. 

Bu gibi durumlarda Medicalair MED 16A ve MED26A ürün grupları ile hiç bir altyapı ve inşai düzenleme yapmaksızın hızlı ve pratik çözümler yaratılabilir. Genellikle yoğun bakımlar, kanallı sisteme uygun olmayan ameliyathaneler, hasta odaları, laboratuvarlar, ilaç üretim alanları gibi mahallerde kullanılmakta olup, içerisinde bulundurduğu 3 kademe filtrasyon sistemi ile son derece hassas hava temizleme üniteleridir. Kompakt yapıları ile bulundukları ortamda fazla yer kaplamazlar. 7” dokunmatik kontrol ekranı cihazın ön yüzünde, kolaylıkla müdehale edilebilecek şekilde ergonomik ve kullanıcı dostu arayüz ile donatılmıştır. 

Cihaz üzerindeki tüm değişkenler ve izleme sensörleri bu ekrandan kumanda edilebilmektedir. İç yüzeyleri 304 kalite paslanmazdan imal, poliüretan dolgu malzemesi ile izole edilmiş çift cidarlı kapak yapısı sayesinde oda içi kullanıma uygun ve sessiz çalışma koşullarında tasarlanmıştır. Tüm iç yüzeyler girintisiz ve düz yapıda olduğundan cihazın temizliği ve bakımı hijyenik şartların devamını sağlamak için kolaylaştırılmıştır. Yaz ve kış şartlarında otomatik olarak ortam sıcaklığını ve nemini istenen değerde tutacağından ayrıca bir ayar veya müdehale gerektirmeyen 24 saat çalışmaya müsait yapıda cihazlardır.

Kanallı Tip Hijyenik İklimlendirme Santrali

Hava dağıtım yollarının daha stabil olması, havanın oda içerisindeki dolaşımını türbülanssız tamamlamasında önemli bir etkendir. Kanallı tip iklimlendirme santralleri mekanın dışında konumlandırılarak hava kanalları yardımı ile havayı iç ortama aktarır. Tüm kanallar asma tavan arasında kaldığından mekan içerisinde her hangi bir hacim kaybına sebep olmaz. 

Tek bir odayı iklimlendirmede kullanılabileceği gibi, bir kaç mahali tek noktadan besleme imkanı da bulunmaktadır. Ameliyathaneler, Yoğun Bakım Alanları, Poliklinikler, Hasta odaları gibi mekanların iklimlendirme uygulamalarında Hijyenik tip iklimlendirme santralleri kullanılabilmektedir. Bu tip sistemlerde oda içerisinden mümkünse 4 köşe noktadan, yer kotuna yakın ve tavan kotuna yakın hizalardan emiş yapmak gerekmektedir.Temiz hava ise tavana yerleştirilmiş olan sızdırmaz mekanizmalı Hepa Filtreler vasıtasıyla mahale iletilir.