Klima Santrali

Medicalair  Klima Santrali butik olarak her tür projeye uygun dizayn imkanı veren esnek bir yapıya sahiptir. 1.000 m3/h ile 100.000 m3/h debi aralığında istenilen debi ve kapasitede üretim yapılabilmektedir. Frekans inverter yardımı ile sistem sürekli olarak kontrol edilerek ihtiyaca göre fan debisi ve basıncı ayarlanabilmektedir.

Özel tasarımlı 50 mm alüminyum köşe parçaları ve eloksallı alüminyum profil karkas iskelet üzerine çift cidarlı kendinden boyalı 1,2 mm dkp sac, arası 50 kg/m3 kaya yünü veya poliüretan dolgu malzemesi kullanılarak imal edilmektedir. Ses ve ısıl izolasyonu son derece yüksek olup çalışma ses seviyesi 60 dBA nın altındadır. 

İç kapaklar tamamen 304 paslanmaz sac olup düz hatlardan oluşan iç kısımda bulunan tüm malzemeler paslanmaya karşı dayanıklıdır. Her hücrede direnaj için sifon bulunmaktadır. Rijit ve modüler yapısı sayesinde kolayca montaj demontaj işlemi gerçekleştirilebilmektedir. 

Projenin ihtiyaçları üzerine şekillendirilen iç yapısı, güçlü ve mukavim tasarımı sayesinde bütün iklimlendirme uygulamalarında kullanılabilmektedir. 

Medicalair Klima Santrallerinde standart olarak alüminyum kanat bakır borulu ısı eşanjörleri kullanılmaktadır. Genel olarak mahali 18-24 C arasında tutabilecek kapasitede, proje gerekliliklerine göre elektrikli rezistanslı, sulu, buharlı veya gazlı tip ısıtıcılar da kullanılabilmektedir. 10.000 kcal/h ile 500.000 kcal/h kapasitede imalat yapılabilmektedir. Elektrikli rezistanslar standart olarak 5-100 KW aralığında seçilebilmekte olup, 3 kademe ile kumanda edilmektedir. Elektrikli rezistans nem alma prosesinde devreye girerek nemin %35-%80 arasında kalmasını sağlarken üfleme sıcaklığının belli bir değerden aşağı düşmesini önleyecektir.  Dizayn şartlarına göre santrallerde %60 verimli  ısı geri kazanım hücresi ve buharlı nemlendiriciler opsiyonel olarak sunulmaktadır. Isı geri kazanımlı sistemlerde mahalden egzoz edilen hava enerjisini taze havaya aktaracaktır.

Tüm kapaklar dökme contalı sızdırmaz olarak imal edilmektedir. Yüksek şase mesafesi (25 cm) sayesinde etkili sifon uygulamasına imkan verebilmektedir. Cihaz vinçle ve forkliftle nakledilmeye uygun yapıdadır.